Laupäev, 10. august 2024

Kell 9.00 Väljasõit Tartust, Ülikooli 2 parkimisplatsilt
Anneli Sainasti pere aed Jõgeval 
Anneli vanaema endise aia korrastöödega alustas Anneli pere juba 2018. a. Hiljem tuli appi Palusalu Aed OÜ ja rajati inglise stiilis ca 5000 maed.  Aia ümberkujundamine ja uue osa rajamine põhjal kirjutas Maria Palusalu raamatu ”Naadimetsast paradiisiks” (Varrak, 2023).
https://www.estoniangardens.ee/index.php?page=gardenpage&id=69
https://m.facebook.com/anneli.sainast 
https://www.facebook.com/anneli.sainast/?paipv=0&eav=AfZjzby9xR_qtvDXmBqg0hstyO1j_p_U3FAUvui7Um8K0xNxvr1um6cKyf-jg7deVsg&_rdr

Ren-Ter Aed
Nurga talu “RenTer Aed” ja puukool asub Järvamaal, Imaveres. Oma aia rajamist alustati 2007. a.  Siin on looklevaid vabakujulisi istutusalasid, aiarajatisi, kasvuhoone, istenurki jm. Kokku on hooldatavat ala ligi 2 ha. Aias on rohkelt okas-, lehtpuid, põõsaid ja püsililli. Pererahva lemmikud on helmikpöörised, hostad, kõrrelised ja erinevad okaspuuvormid. Krundi serval on väike park. Puukoolis on müügil: püsililled, suvelilled, kõrrelised, lehtpuud, ja põõsad ning marjakultuurid. Müügil on ka valik lastemängumaju ja erinevaid aiadekoratsioone.
https://renteraed.ee/

Lõunasöök Tikupoisis, Paiaristi, Imavere
Meil on tellitud menüü:
Pannil praetud Võrtsjärve kohafilee valge veini kastmes sooja kartuli-oa salatiga
Pavlova kook, kohv/tee ja vesi
Neid toite saab valmistada ka laktoosi- ja gluteeni abana. Palun andke oma erisoovist eelnevalt teada: info@astellaria.ee.

Helle ja Aini aed
Aed asub Viljandimaal, Jälevere külas Navesti jõe kaldal.  Esimesed istused tehti 2008. a. Alustati  tulpide,  krookusliiliate, astrite, kullerkuppude ja kiviktaimla taimedega. Edaspidi rajati uusi istutusalasid ja taimi tuli üha juurde. Nüüdseks on kollektsioonis ligi 1000 taksonit.  On ka väike rabaaed ja kaljuaed. Aeda raamistavad kuusehekk ja põõsad.
Aia suurus on u 2200 m2.

Vaata ka:
http://www.helleaed.blogspot.ee
https://www.estoniangardens.ee/index.php?page=gardenpage&id=36 

Kohvipaus
Põltsamaal, Carl Smithi Maja kohvik-restos.
https://www.csmaja.eu

Maheaed, Tartu kogukonna aed – Linnupargi aed
MTÜ Tartu Maheaed pakub tartlastele võimalust tegeleda mahepõllumajandusliku linna-aiandusega. Eesmärk on viljeleda ning edendada mahedat linnaaiandust ja arendada selleks vajalikke tingimusi Tartus ning propageerida seda teemat laiemalt. MTÜ Tartu Maheaed haldab kahte linnaaeda: Linnupargi aed ja Lehe aed.
Linnupargi aed (endise nimega Lammi aed) rajati 2019. aastal tänavate Ihaste põik ja  Lammi tee ristumiskoha lähedale, aadress: Ihaste tee 6a.
https://tartumaheaed.ee/
Aeda tutvustab MTÜ Maheaed juhatuse liige Merike Leego.

Kell 18.00 Saabumine Tartusse, peatus bussijaamas ja lõpp-peatus Ülikooli 2.

Reisil on kaasas esindaja ajakirja MAAKODU toimetusest.

Reisi hind 95 €
Hinnas on:
1) bussitransport;
2) aedade külastustused koos ringkäikudega aedades ja omanike selgitustega;
3) lõunasöök Tikupoisis;
5) kohvipaus Põltsamaal; Carl Schmidti Maja Kohvik-restos;
6)  reisi korralduskulud.

NB! Reisile registreerimine on lõppenud, vabu kohti enam ei ole.