Reis algab Tartust
Kell 9.00 Buss väljub Vanemuise alumisest parklast.
Bussil on silt ASTELLARIA / PÕLVAMAA AIAD

Anne ja Paul Uibo koduaed Põlva linnas
Põlva järve kõrgel kaldal ligi 1400-l ruutmeetril paiknev koduaed, mis paistab silma oma kauni järvele avaneva loodusvaatega. Aia kujundamisel on lähtutud looduslikust joonest: pole teravaid nurki ega kunstlikke materjale. Istutusalad on kompaktsed, taimmaterjal valitud vastavalt kasvunõuetele, kombineerides omavahel okaspuuvorme, madalamakasvulisi põõsaid ja püsikuid. Üldmulje rahulik ja erilisematele taimedele antud võimalus särada ja silma paista. Istutusaladel on kasutatud ka kontraste ja looduse kingitud dekoratiivseid kive. Vähemtähtis pole ka see, et aia eest hoolitsemine oleks võimalikult lihtne ja praktiline: nii on varakevadised õitsejad paigutatud hostade, kobarpeade, rodgersiate jt. hiljem tärkavate suureleheliste püsikute alla. Kui järvele avanevat vaadet hoitakse suurtest puudest vabana, siis muudes suundades on krundi piirdeks kõrgem vabakujuline raam-istutus.

Lilli talu aed
Kohvipaus aias

Lilli talu aed asub looduskaunis Võhandu jõe ürgorus. 2001. aastast on alustatud kinnistu korrastamisega, elamu taastamise-remondiga ja haljastuse rajamisega. Lilli talu aed on koduaed, mis on rajatud väärtustades kohalikku miljööd. Maksimaalselt on proovitud säilitada krundil olevat kõrghaljastust ja pinnareljeefi, mis annavad krundile omapära. Aiast avanevad ilusad vaated Võhandu jõele ja liivakivipaljanditele. Jõekäärus saavad soovijad (ka matkajad) telkida või pikniku pidada. Kõige järsematel jõepervedel on säilitatud looduslik taimestik. Siin kasvavad sinililled, võsaülased, kollased ülased, lõokannused, nurmenukud, piibelehed, metspiprad ja palju metsmaasikaid. Kõrguste vahe erinevates krundi osades on kuni 12m. Aias ilutsevad kiviktaimlad, mida on praeguseks kokku ligi 400 m². Kiviktaimlad on rajatud endise kruusakarjääri looduslikele kallakutele, mille kõrguste vahe on ca 4m. Lisaks 400m² istutusala ning sauna taga asub poolvarjus 22m² rodopeenar. Taksoneid on aias 700 ringis (koos looduses olevate taimedega), lisaks veel ka sibullilled. Aias ka mõned külmaõrnad taimed, et katsetada nende vastupidavust Lõuna-Eesti kliimas.
https://www.facebook.com/photo?fbid=3001779563392606&set=pcb.4422651907768595nb


Signe Lilled
Istikute müügikoht Peri külas. FIE Signe Mändmets lilled tegeleb püsilillede, kõrreliste, kiviktaimla ja hooajaliselt suvelillede kasvatamise ja müügiga. Laiendatud kodune-sortimendirohke püsikute müügiplats. Võimalik on ka ette helistadesl osta mahedalt kasvatatud aiasaadusi.

Südamete aed, Mikko talu
Lõunasöök aias
Mikko talu asub Tännassilma külas oja kaldal. Aia rajamisega alustati 1996.aastal. Aastatega on loodud 2 ha paiknev liigirohke inglise stiilis taluaed, kus erinevaid taimi üle 1000. Sortiment täieneb pidevalt. Reljeefsel maastikul avanevad maalilised vaated. Aias on mitmeid erinevaid aiaruume, iluaed, jõeäärne osa, tarbeaed. Tiigi ääres on lava, kus võib ka kontserte korraldada. Lisaks oma pere elumajale on territooriumil veel mitu hoonet: majake majutuskohtadega külalistele, köök avara söögitoaga jt. Taluaias on kanad. Olemas väike puukool. Mikko talu aed on piisavat suur, et tulla tunniks või paariks eemale linnakärast. Nautida head kohvi või teed ja  perenaise küpsetatud kooki.

Uibu talu aed
Põlvamaal, Varbuse külas asub Uibu talu, mille inglise stiilis iluaia suuruseks on ligi 1 hektar. Aia kujundus on põhjalikult läbi mõeldud ja rikkaliku taimevalikuga. Iluaia rajamisega tehti siin algust 2005. aastal. Aia kujundamisel on kasutatud rohkesti okaspuid (133 erinevat liiki ja sorti), lisaks lehtpuid- ja põõsaid, kultuurmustikaid, püsikuid, kõrrelisi, elulõngu ning kevadel ja sügisel õitsevaid sibullilli. Õitsemine kestab aias lume sulamisest kuni lume tulekuni. Uudne on 2015. aastal rajatud kruusapeenar, kus on kasutatud palju kõrrelisi.  Kuna talus elatakse aasta ringi, siis on aias tähtis koht ka köögiviljakasvatusel, kartulil ja maitsetaimedel, seda enam, et perenaine on ametilt kokk. Lisahobi korras on perenaisel elevandikujude kogu, kuhu on kogutud aastate jooksul kingitud ja reisidelt kaasa toodud kujukesi ja kogu suuruseks on hetkel 300 eksemplari.

Kanepi aiand
Võimalik osta istikuid.
Kanepi Aiand on aktiivselt tegutsenud lilleturul aastast 1994. Suvelilletoodangut turustavad nad me peamiselt Eesti turgudel, aiandus- ja lillepoodides ning mitmete linnadega sõlmitud lepingute kaudu. Istikuid kasvatatakse 9-30 cm ümarpottides, 8x8x6,5 cm nelikantpotis ja 20-50 cm plastik- ja 35-60 cm kookos ampelpottides.

Kell 18.30 Saabumine Tartusse
Reisijuht Virve Poom, mob 50 27 955

Hind 65 €
Hinnas on:
bussirent;
nelja aia külastustasud:
lõunasöök ja kohvipaus;
reisisaatja teenused

    Click here to add your own text