Kolmapäev, 20. juuli

John Lennon Airport Liverpool
Kell 13.35 Saabub Ryanair lend FR 6930 Tallinnast
Kell 14.00 Buss väljub

       Ness Botanic Gardens, Liverpooli ülikooli botaanikaaed, https://www.liverpool.ac.uk/ness-gardens/
Nessi botaanikaaia asutas briti taimekollektor Arthur Kilpin Bulley, kes ostis 1898. aastal Loode-Inglismaale Chesire´i         maakonda 64 aakri suuruse maatüki ning rajas aia ja lasi ehitada maja. A. Bulley tulihingeline huvi taimede kollektsioneerimise vastu pani aluse nii Nessi botaanikaaiale kui aitas kaasa briti aianduskultuuri arengule. Eeskätt huvitus kollektsionäär alpi taimeliikidest. Kinnistu päris A. Bulley tütar, Agnes Lois, kes kinkis selle 1948. aastal Liverpooli ülikoolile. Ülikoolil on kohustus säilitada ja arendada aeda. Üha üha enam pööratakse tähelepanu teadusuuringutele, pärandi säilitamisele ja laiema avalikkuse harimisele – valdkondadele, mis peegeldavad A. Bulley algseid huve.

     Brinkenheald
Saabumine Liverpooli
       Novotel Liverpool Centre 4*, aadress: 40 Hanover Street, Liverpool L1 4LN

       Neljapäev,  21. juuli
       RHS Garden Bridgewater, https://www.rhs.org.uk/gardens/bridgewater
Bridgewateri aed asub 154 aakrisel maa-alal Manchesteri lähistel Salfordi äärelinnas. Hoone ja aed rajati perioodil 1840-1845 krahv Ellesmere esimese tellimusel. Seda kinnistut ja aeda kasutas Briti Kuninglik Aiandusselts oma uue, viienda,  näidisaia rajamiseks. Bridgewater Garden on viimaste aastate üks suuremaid aiandusprojekte Euroopas. Kuningliku Aiandusselts taastas aia ja taasavades see 2021. a. mais. Projekti eelarve oli 35 miljonit naela, mille eest taastati muuhulgas vanad hooned ja 11 aakriline müüriaed (Weston Walled Garden) ning puhastati järv. Weston Walled Garden on üks suuremaid viktoriaanlikus stiilis müüriaedu Suurbritannias. Kinnistul asub ka seitsme aakrine mets, hiina aed, mis esindab ühteaegu nii hiina kui briti aianduskultuuri.

Walton Hall and Garden perekond Daresbury endine kodu. Hooned on taastatud, antiikmööbel, maalid, tammepaneelidega saal, laiad trepid ja kõrged laed meenutavad ajalugu. Siin korraldatakse pidusid ja pulmatseremooniad. Hoonet ümbritseb kaunis park, viljapuuaed, lillpeenrad. Siin on väike loomaaed ja laste mänguväljakud. Siin toimuvad teatrietenused, kontserdid ja festivalid.
https://waltonhallgardens.co.uk/the-gardens/heritage/ 

      Sama hotell Liverpoolis

       Reede, 22 juuli
       Trentham Estate Gardens, https://trentham.co.uk/estate-gardens/about-trentham-gardens/
Trentham Estate Graden on üks Suurbritannia esinduslikumaid kaasaegses stiilis aedu, mida on kirjeldatud The Telegraphis kui “selle kümnendi parimat aia ümbersündi”. Siinse itaalia aia kujundas Sir Charles Barry 19. sajandi itaalia aia stiilis. Itaalia aedade uuenduslikku taaselustamist juhtis aga tuntud disainer ja mitme Chelsea kuldmedali võitja Tom Stuart-Smith. Kinnistu itaalia aedadest idas asub Rohujõe (Rivers of Grass) nimeline aiaosa ja sellega külgneb lillelabürint. Mõlemad aiaosad on kujundanud hollandi aiadisainer ja Chelsea kuldmedali võitja Piet Oudolf.

       Dorothy Clive Garden, https://dorothyclivegarden.co.uk/ 
Staffordshire maakonnas asuva 12 aakrise Dorothy Clive Gardeni looja oli kolonel Harry Clive, kes rajas aia 1940. aastate alguses oma Parkinsoni põdevale abikaasale. Harry Clive arendas aeda läbi 1940-ndate ja 1950-ndate aastate kuni ta andis aia 1958. aastal äsjaloodud heategevusorganisatsioonile Willoughbridge Garden Trust, kes haldab aeda tänaseni. Selles mäenõlval asuvas aias on mitmeid erinevaid osi nagu talveaed, metsaala, karjäär joaga, tiik, roosidega palistatud jalgtee ja teetuba. Aias on mitmeid märkimisväärseid taimekogusid, sealhulgas rododendronid, asalead, kameeliad ja hortensiad.

      Stonyford Cottage Garden
Metsaia rajaja Tony Overland omandas oma aiandualased teadmised Londoni botananikaaias Kew Garden. Pojad Philip ja Andrew on hariduselt maastikuarhitektid. Aed on väga looduslähedane ja kohati isegi metsik. Loodusradadel saab ümbritsevad metsas jalutada. Väike puukool on rikkaliku valikuga. Istikuid aab osta ka veebipoest ja need viiakse klientidele kohale.
https://www.stonyfordcottagenursery.co.uk/
Fotod internetist  rb.gy/taod9d 
Sama hotell Liverpoolis

        Laupäev, 23. juuli
        Liverpool, pargid ja muuseumid, vaba aeg
https://et.wikipedia.org/wiki/Liverpool
The Beatles` muuseum:  https://www.beatlesstory.com/ 
Sama hotell Liverpoolis

        Pühapäev, 24. juuli
         Mount Pleasant Gardens, https://www.mountpleasantgardens.co.uk/
Kell 15.00 Saabumine lennujaama
Kell 17.20 Väljub lend FR 6929 Tallinna
Reisil on kaasa Tallinna botaanikaaia vanemaednik Jaan Mettik ja reisisaatja Astellaria reisibüroost.

       Reisi hind 595 €
Hinnas on:
1) majutus 4 ööd Liverpoolis;
2) majutus kahestes tubades koos hommikusöögiga 4* hotellis;
ühese toa lisamaks 270 € nelja öö eest kokku;
3) bussirent 4 päeva Inglismaal;
4) giidi ja reisijiuhi teenused;
NB! Soovijatele saame pakkuda soodsamat hotelli.
Lisanduvad külastatavate aedade pääsmed, mis kogutakse ja makstake kohapeal.

        Pääsmete hinnad eelinfo põhjal:
Ness Botanic Gardens, £7.50
RHS Garden Bridgewater grupipääse £11,50
Walton Hall and Garden  £3
Trentham Estate Gardens £12,50
Dorothy Clive Garden, £5
Stonyford cottage Garden & Garden Center £4,5
Mount Pleasant Gardens £6

Grupipileti hinna saame kui ostame piletid koos. Seetõttu soovitame vahetada eurod inglise naelteks (GBP) juba Eestis  ning võtta sularahas kaasa. Ainult RHS Garden Bridgewater nõuab pilete etteostimist, reisibüroo ostab grupipääsmed enne reisi kõikidele reisijatele välja.
                         NB! Hinnas ei ole lennupileteid ega reisikindlustust. Reisikindlustus on kohustuslik.
Ühendkungigriikidesse enam ID-kaardiga sisse ei pääse, vajalik on pass. Palun kontrollige oma passi kehtuivusaega. Telefoni laadimine: elektripistikud on “kolme jalaga”. Vastavaid adaptereiid peaks ka Eestis müügil olema.

Soovitavad on Ryanairi otselennud Tallinna ja Liverpooli vahel
Tallinn – Liverpool Wed 20 Jul 12:20 – 13:35 lend FR 6930
Liverpool – Tallinn Sun 24 Jul17:20 – 22:35 lend FR 6929

    Click here to add your own text

    © Astellaria Reisibüroo